5 Ağustos 2013 Pazartesi

İzledim: My Week with Marilyn

Yazacağım sürekli diye kendime söz verdim ama yazacak birşeyler bulamıyorum. Hayatım o kadar sıkıcı yani. Madem yazacak birşeyler bulamıyorum bende izlediğim filmleri yazarım bende dedim ve 2 gün önce izlediğim bir filmi yazmak istedim. Sürekli izlediğim filmleri paylaşır mıyım bilemem. Arada paylaşırım sanırım. Neyse şimdi filme geçelim.


Filmin konusu:


1956 yılının yazında, 23 yaşında genç bir delikanlı olan Colin Clark Oxford'da okuduğu bölümü terk ederek, sinema sektörüne girer ve kendisini o sırada çekimlerine başlanan ''The Prince and the Showgirl'' adlı filmin setinde, en alt kademedeki asistanlardan biri olarak bulur.
Sir Laurence Olivier efsanevi yıldız Marilyn Monroe ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller'ı merkezine alan film, asistan Colin'in gözünden Monroe'nun İngiltere'de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller İngiltere'den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, Hollywood'a dönmeden önce güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak, gezdirmek ve eğlendirmek görevi düşüyor.
Colin Clark'ın günlüklerinden uyarlanan filmde iki genç insan arasında yaşanan karşı konulmaz çekim bir kez daha beyazperdeye taşınıyor. Simon Curtis'in yönetmenliğinde kotarılan yapımda, Marilyn Monroe'yu Aşk ve Küller filminin Cindy'si Michelle Williams canlandırıyor.

Filmde Marilyn'in sete hep geç geldiği, repliklerini unuttuğunu, içsel sorunlar yaşadığı ve hamile olduğu anlatılıyor. Bence Marilyn ile tanıştığı için şanslı bir adammış Colin Clark. Marilyn Monroe hayranıyım. Ve bu diziyi öneriyorum gerçekten beğendim ben. İyi seyirler.

2 yorum:

 1. ingiliz filmleri bazen güzel oluyo bazı filmleri sıkıcı oluyo.film paylaşım fikri güzel.bekliyoruz yeni film yorumlarını.

  YanıtlaSil
 2. selam teşekkürler önerin için :)
  dönem filmlerini çok seviyorum..
  ben de beklerim
  sevgiler

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...